General Information

Institutional Information: Güzel Sanatlar Fakültesi
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Art, Ceramics and Glasswork, Fine Arts, Plastic Arts

Metrics

Publication

50

Project

1

Thesis Advisory

14

Open Access

39

Biography

1966 Yılında Konya’da doğdu.

1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını, 1993 yılında ise Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sanatta Yeterliğini tamamladı.

16 ödül sahibi olan ve yurtiçinde 15 yurtdışında 1 kişisel seramik sergisi açan Kemal ULUDAĞ yurtdışında 22, yurtiçinde ise 300’ün üzerinde karma sergiye katılmıştır. Sanatçının yurtiçinde ve yurtdışındaki müzelerde, kamu ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

UNESCO-AIAP Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, Türk Seramik Derneği ve SSEDD-Seramik Sanatı, Eğitimi ve Değişimi Derneği üyesi, Türk Seramik Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve Sanat Komisyonu Başkanlığı, Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi Müdürlüğü ve birçok özel sanat galerisinin Sanat Yönetmenliğini ve de bazı kurum ve kuruluşların Sanat Danışmanlığını yapmış ve yapmaktadır. Prof.Kemal ULUDAĞ, halen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünde görev yapmaktadır.

Contact