General Information

Institutional Information: Güzel Sanatlar Fakültesi
Research Areas: Painting, Graphics, Fine Arts, Art and Design

Metrics

Publication

24

Project

3
UN Sustainable Development Goals

Biography

1986 Eskişehir doğumlu olan Arş. Gör. Remzi SAN, 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film (Animasyon) Bölümünde lisans, 2013 yılında Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Anasanat Dalında yüksek lisans derecelerini almıştır. 2010 - 2012 yılları arasında Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Çizgi Film (Animasyon) Anasanat Dalı’nda öğretim elemanı olarak görev yapmıştır. 2013 yılından bu yana Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film (Animasyon) Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası ve ulusal platformda düzenlenen birçok sergiye katılan Arş. Gör. Remzi SAN, ses sanatçıları Sezen AKSU, The Prodigy ve Ertuğ için üretilmiş olan animasyon video kliplerinin üretim sürecinde yer almıştır. Ayrıca Gaziantepspor eski başkanı İlhan CAVCAV’ın hayatını konu alan Anadolu’nun Yaşayan Efsaneleri: İlhan CAVCAV spor belgeseli projesinde de yer almıştır. Sanatta yeterlik tezini Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında lisansüstü tez projesi olarak gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar birçok basın yayın organında çalışmaları yayınlanan Arş. Gör. REMZİ SAN, 2013 yılında Redbull Karalama Sanatı Yarışması Türkiye birinciliğini kazanarak 2014 yılında Güney Afrika, Cape Town’da eseri ile Türkiye’yi temsil etmiştir. Arş. Gör. REMZİ SAN Nehrin İki Yakası 1 ve Nehrin İki Yakası 2: Aghartalı romanlarının grafik resimlemelerinde de yer almıştır.

Contact

Email
remzisan@anadolu.edu.tr
Web Page
https://avesis.anadolu.edu.tr/remzisan
Office Phone
+90 222 335 0580 Extension: 4160
Address
Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü 26470 Tepebaşı / ESKİŞEHİR